הנהלת חשבונות בדרך הנכונה

הנהלת חשבונות לעסקים הוא דבר מוכרח על פי חוקי מדינת ישראל אך יחד עם זאת מדובר בעבודה קפדנית שיש לעשות לטובת העסק שלך. הנהלת חשבונות לא מסתיימת אך ורק בהגשת ניהול דוחות למס הכנסה, למע"מ וביטוח לאומי אלא שהנהלת חשבונות אמיתית יכולה לגרום לעסק שלך להוזיל עלויות במס באופן חוקי לגמרי ולשמור על האינטרסים של העסק שלך מול רשויות המיסים.

אמנם כל רואה חשבון בסיסי יכול להבצע הנהלת חשבונות בסיסית אך לא כל רואי החשבון מוכנים להיכנס לתהליך השקעה ארוך מול הלקוחות שלהם ולהוציא את מאת האחוזים לטובך לקוחותיהם. רוב רואי החשבון מתנהלים בצורה תקינה ובירוקרטית מול הרשויות בזמן שהם עצמם אינם "מגדילים ראש" ובכך גורמים ללקוחותיהם תשלומים עודפים של מס. תשלום מס של בעלי עסקים צריך להגיע בראש ובראשונה מתכנון מס יעיל ורק לאחר מכן עמידה בתשלומים.

נהל את העסק שלך נכון

עסק הוא לא רק גורם רווח פרנסה, הוא עבודה של תחזוקה ופיתוח של שנים ארוכות בכדי ליצור יישות משפטית אמידה ורצינית כגון תאגיד או חברה בע"מ. על מנת להגיע לרווחים גבוהים יש צורך בדוחות מכיוון שדוחות הם הא – ב של העסקים. מדוח נכון ניתן להוציא מדדי רווח, רווח והפסד, חישוב עלויות פחת, מיסוי נכון, חסכון בתשלומים לספקים ועוד. הידע בהצגת דוחות אלו צריך להגיע מרואה החשבון שלך ורק רואה חשבון בעל נסיון רחב יכול לספק לך מענה אמיתי לצרכים הללו.

מנהל חשבונות אשר יש לו טעם עסקי, כזה שהתנסה במשך השנים בהליכי פתיחת עסקים וניהולם עד הצלחתם הוא אחד שיוביל אותך להצלחה בעצמו, רוב מנהלי החשבונות בשוק לא בקיאים כלל בניהול עסק שותף ולכן לא מסוגלים להבין את צרכיו של בעל העסק עצמו. כאשר אדם מלומד מביט אך ורק על המספרים עם הבנה עיוורת בנוגע לעשיית עסקים בפועל יהיה לו מאוד קשה לקדם את העסק שלך לגדולות.

איך משיגים אנשי מקצוע טובים לעסק שלך

אנשי מקצוע טובים או "אנשי מפתח" הם אנשי הליבה של כל עסק, חברה לא יכולה לנוע ללא "אנשי מפתח" נאמנים שיודעים לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר. כאשר אתה כבעל עסק בוחר להעסיק עובדים אתה מחפש תכונות מסויימות אצל כל אדם ואם מצאת את התכונות הללו אתה ככל הנראה תעסיק אותו לשנים רבות. על בסיס אותה ההתנהלות יש לבחור רואה חשבון בקפידה, אם נפגשת ברואי חשבונות שונים כנראה ששמת לב שלכל אחד מהם יש משהו מיוחד משלו.

יש כאלו שמנהלים לך את החשבונות שלך החברה ויש כאלו שמזדרזים לתת לך תשובות לשאלות החשבונאיות שלך, יש כאלו שמנסים לדחוף אותך לרווח ויודעים למנף נכסים ויש את אלו שמפחדים מהצעדים שלך ומנסים להשאיר אותך במקום קבוע ויציב. מדובר בתורה שלמה אך חשוב לזכור לבחור בקפידה רואה חשבון חרוץ, איכותי שיש לו נסיון עסקי ויוכל ללוות אותך למשך שנים ולגרום לעסק שלך להצליח בהתאם לסוג העסק, מידת הסיכון, מטרות העסק ותכנון פיננסי יעיל.

מבין המשרדים הגדולים והקטנים של רואי החשבון נתקלנו במשרד בוטיק קטן ואיכותי שמספק ללקוחותיו העסקיים מענה בחברות ועסקים כלל, בחרנו אותו כמשרד רואה חשבון מוביל אשר מספק ללקוחותיו ידע רחב ומקצועי תוך ליווי עסקי מלא, אנו ממליצים לבקר באתר ולהתרשם. זכור, לא כל איש מקצוע יתאים לעסק שלך ולכן עלייך להשקיע בכך זמן ואנרגיה רבה.