היערכות להילולא בנתיבות במלאות 40 שנה לפטירת בבא סאלי זיע"א

היערכות להילולא במלאות 40 שנה לפטירת בבא סאלי זיע"א בסימן גבורת השוטרים, כוחות הביטחון והחירום שנלחמו בחירוף נפש והצילו חיי אדם רבים

בישיבה משותפת עם מפקדי המשטרה במרחב נגב של המחוז הדרומי וכוחות ההצלה והביטחון הוכנה תכנית עבודה להילולא וקריאה לציבור להישמע להוראות המשטרה והסדרנים

הולכות ונשלמות ההכנות האחרונות לקראת הילולת ה-40 לפטירת בבא סאלי זיע"א בנתיבות.
האירוע יתקיים בסימן גבורת שוטרי משטרת ישראל, כוחות הביטחון והחירום שלחמו בגבורה עם פרוץ המלחמה נגד אירגון הטרור חמאס, ובחירוף נפש הצילו חיי אדם רבים.

אתמול במסגרת ההכנות, התקיימה ישיבה רבת משתתפים במרחב הנגב של המחוז הדרומי במשטרת ישראל בראשות מפקד המרחב, תנ"צ אפי שימן וסגל הפיקוד, יחד עם נציגי ארגוני ההצלה ונציגי המשרד לשירותי דת בראשות פרויקטור הילולא סמנכ"ל משרד הדתות מר צורי פורת.

במהלך הישיבה נסקרו בהרחבה התוכניות לקיום ההילולא באופן הבטוח ביותר עבור הציבור במכלול ההיבטים. הן בנושא הבטיחות בשהייה בציון עצמו לאור הלקחים שהופקו לאחר האסון במירון. כמו כן ניתן דגש מיוחד על נושא ההגעה אל הציון והכוונת התנועה בידי המשטרה. בד בבד, ניתן מיקוד משמעותי להיבטים הביטחוניים לאור המלחמה בעזה והמצב הביטחוני הקיים באיזור. בישיבה נבחנו התוכניות לקשר מקצועי בין כלל הגורמים הקשורים לארגון ההילולא, המשרד לשירותי דת, משטרת ישראל וכוחות הביטחון וההצלה, על מנת להבטיח את שלומם של כל המשתתפים בהילולא.

בשבוע הבא צפויה להתקיים ישיבת המשך בהשתתפות כלל הגורמים הקשורים לארגון האירוע בהשתתפות מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן יחד עם שר הדתות מיכאל מלכיאלי ומנכ"ל משרד הדתות יהודה אבידן, על מנת לוודא כי ההכנות בשטח הושלמו וכי ניתן לקיים את ההילולא באופן הבטוח ביותר.

מפקד מרחב הנגב במשטרה תנ"צ אפי שימן: "אנחנו קוראים לציבור להישמע להוראות השוטרים והסדרנים. מדובר בהוראות מצילות חיים שנכתבו לאור לקחים מאירועים קודמים. השוטרים שלנו מונחים לעשות הכול כדי שההילולא תעבור בשלום וכל המתפללים יוכלו להשתתף בהילולא ולשוב לביתם בשלום".

מפקד תחנת משטרת נתיבות סנ"צ יורי מזובובסקי: "משטרת נתיבות משקיעה מאמצים רבים בהכנות לקראת ההילולא, אנחנו רואים זכות גדולה בכך שרבים מגיעים להילולא. השוטרים שלנו מכירים את הצרכים ומכירים את התוכניות וידעו למלא את המשימה באופן הטוב ביותר"

פרויקטור ההילולא סמנכ"ל משרד הדתות מר צורי פורת: "יש כאן שיתוף פעולה מקצועי בין כלל הגורמים שאחראים על ההילולא. משטרת ישראל הציגה תוכנית מקצועית הכוללת את כל ההיבטים הקשורים לקיום ההילולא. כמו כן ארגוני ההצלה הציגו עבודה מקצועית ויכולת תקשורת מעולה בינם לבין המשטרה וכלל הגורמים הקשורים בניהול האירוע".

מצ"ב תמונות.
קרדיט דוברות המשטרה ומשרד הדתות.

על פי "שימוש הוגן" המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ‘נתיבותי " מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: .netivoti2023@gmail.co.il

תגובות

הערות מושבתות.