היערכות משטרת ישראל לאבטחת הילולת ה-40 לפטירת בבא סאלי זיע"א כל הפרטים המלאים.

היערכות משטרת ישראל לאבטחת הילולת ה-40 לפטירת בבא סאלי זיע"א שתתקיים במוצאי שבת פרשת וארא, ג' בשבט (12.1) וביום ראשון ד' בשבט (13.1) תשפ"ד בעיר נתיבות.

מחוז הדרום של משטרת ישראל נערך להילולת הבבא סאלי זיע"א שתתקיים השנה בעיר נתיבות במוצאי שבת הקרובה ג' בשבט 13.1.24.

השנה יתקיים האירוע בסימן גבורת שוטרי משטרת ישראל, כוחות הביטחון והחירום, שלחמו בגבורה עם פרוץ המלחמה נגד אירגון הטרור חמאס, ובחירוף נפש הצילו חיי אדם רבים.

החל מיום שישי (12.1) ועד סיום ההילולא, בלילה שבין ראשון ליום שני (15.1), יערכו כוחות משטרה גדולים, לוחמי מג"ב, מתנדבים וסדרנים בצירי התנועה, בעיר ובמתחם ההילולא, ויפעלו לשמירה על הסדר והביטחון ויכווינו את התנועה באזור על מנת להבטיח את שלומם של כל המשתתפים בהילולא.

הנחיות למשתתפים:

בכניסה למתחם ולציון יערך וויסות קהל לשרוולי המתנה שיחולקו לקבוצות שיכנסו פנימה במטרה לשמור על בטחונו של הציבור ולמנוע דוחק

ההילולא תתקיים השנה בצל הלחימה בדרום ועל כן יש להישמע להנחיות פיקוד העורף בנוגע להגבלת התקהלות בתוך ומחוץ למתחם ההילולא, ובפרט להנחיות התנהגות עם קבלת התרעה לגבי מצב של אזעקה או אירוע חירום.

על פי הנחיות פיקוד העורף, זמן ההתגוננות במקום הינו 30 שניות ובמידה ומתקבלת התרעה במהלך האירוע יש להישאר במקום, להתיישב על הקרקע ולהגן על הראש עם הידיים. חשוב להישאר במקום 10 דקות כדי להימנע מפגיעה ולהישמע להנחיות הסדרנים והשוטרים במקום.

הסדרי התנועה:

נוכח השינויים בהסדרי התנועה, נדרשת תשומת לב הנהגים לשלטי ההכוונה בצידי הדרך וכן, האזנה לכלי התקשורת ושימוש באפליקציות ניווט.

לטובת הציבור יעמוד מערך הסעות מסודר ויש להימנע מהגעה עם רכבים פרטיים למתחם ההילולא.

תחבורה הציבורית תפעל כסדרה וציבור הנהגים מתבקש להחנות את רכבו בחניון נ.ע.מ (מפעל טרה בסמוך לצומת בית הגדי) ומשם יופעל מערך היסעים (שאטלים) מיוחד למתחם ההילולא.
לבאים ברכבת ישראל יופעל מערך היסעים (שאטלים) מתחנת הרכבת בעיר.

במהלך האירוע יסגרו לתנועה מקטעי הכבישים הבאים :

מתאריך 13.1.24 משעה 19:00 ועד 14.1.24 בשעה 5:00 בבוקר, ומתאריך 14.1.24 משעה 16:00 ועד 15.1.24 בשעה 3:00 בבוקר, יסגרו לתנועה:

כביש 25 מצומת המזלג ועד כיכר תקומה בשני הכיוונים.

רח' 11 הנקודות בעיר נתיבות מכביש 25 (כניסה מערבית לנתיבות) עד לכיכר וייצמן בשני הכיוונים. ברחוב זה לא תותר חנייה וכל כלי רכב חונה יגרר .

מתאריך 12.1.24 משעה 14:00 ועד תאריך 15.1.24 בשעה 8:00 בבוקר יסגרו הרחובות הרב מזוז (חלקית) ורחוב דרכי רפאל.

בתאריך 14.1.24 משעה 5:00 בבוקר ועד 16:00 בצהריים יותר המעבר לתושבי העיר נתיבות בהצגת תעודת זהות.

על פי הנחיות פיקוד העורף, זמן ההתגוננות בעיר נתיבות הינו 30 שניות ובמידה ומתקבלת התרעה במהלך הנסיעה, יש לעצור בצד הדרך בזהירות, לצאת מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן עם הידיים על הראש.

דגשים נוספים:

כלי רכב שיחנה את רכבו בניגוד לחוק ולהסדרי התנועה במקום, ייגרר לחניון נ.ע.מ (מפעל טרה בסמוך לצומת בית הגדי).

ניתן להסתייע באפליקציות הניווט השונות, ולהתעדכן גם באמצעות מוקד המידע 110 של המשטרה או באמצעי התקשורת.

חל איסור הפעלת רחפנים.

אנו פונים לציבור משתמשי הדרך לנהוג במשנה זהירות ולשמור על כללי נהיגה בטוחה.

ציבור החוגגים מתבקש להישמע להנחיות השוטרים והסדרנים במקום ולהיות קשובים לעידכונים שיפורסמו ברשת ובאמצעי המדיה השונים על כל שינוי בהיערכות ובהנחיות לפני ובמהלך האירוע ככל שידרש.

בכל איתור של חפץ חשוד יש לדווח למוקד 100 של משטרת ישראל ולהותיר את הטיפול בחפץ החשוד לשוטרי וחבלני משטרת ישראל.

אנו קוראים לציבור המשתתפים, להישמע להנחיות השוטרים והסדרנים על מנת לקיים את האירוע באופן בטוח, לשמור על הוראות החוק והסדר הציבורי בטרם, במהלך ולאחר ההילולא, על מנת שכל המשתתפים יגיעו להילולא ויחזרו לביתם בשלום ובבטחה.

קרדיט: דוברות המשטרה.

על פי "שימוש הוגן" המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ‘נתיבותי " מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: .netivoti2023@gmail.co.il

תגובות

הערות מושבתות.